Waiblingen, 9/15/2021 | Persbericht bedrijf
De STIHL groep heeft zijn groeikoers van het afgelopen boekjaar voortgezet en heeft in de periode van januari tot augustus 2021 een omzet van 3,51 miljard euro gerealiseerd.51 miljard euro in de periode van januari tot augustus 2021. Dit komt overeen met een groei van 11,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De voor wisselkoersen gecorrigeerde omzetstijging is 15,4 procent. Op 31 augustus 2021 telde de STIHL groep wereldwijd 19.523 medewerkers, 7,3 procent meer dan eind 2020. "We zitten aanzienlijk boven de cijfers van vorig jaar en boven de geplande cijfers wat betreft de verkoop per eenheid en de omzet voor alle productgroepen. Het hoge engagement, de flexibiliteit van onze medewerkers en de anticiperende planning op het vlak van productie, verkoop en logistiek hebben dit mogelijk gemaakt - ook al hebben de bevoorradingsketens aanzienlijke onderbrekingen gekend door grondstoffentekorten, een gebrek aan productiecapaciteit bij de leveranciers en bij STIHL, en een beperkte transportcapaciteit. Zonder deze knelpunten hadden we nog meer producten kunnen produceren en verkopen", aldus de voorzitter van de Raad van Bestuur van STIHL, dr. Bertram Kandziora, op de persconferentie van de onderneming in het kader van de internationale STIHL mediadag op 15 september. Dr. Kandziora is optimistisch over de rest van het boekjaar: "De vraag naar STIHL producten blijft groot. We produceren wereldwijd op hoog niveau om onze klanten te kunnen beleveren."
Vergeleken met dezelfde periode van het vorige jaar, noteert STIHL een groei van de verkoop op alle continenten. "Of het nu gaat om professionals in de bosbouw, tuinbouw en landschapsarchitectuur, lokale overheden en wegenonderhoudsdiensten of huishoudelijke gebruikers die tijdens de pandemie steeds meer aan hun eigen tuin en huis werken, de STIHL producten maken het mensen gemakkelijker om in en met de natuur te werken. De grote vraag naar onze elektrische machines, die sinds midden vorig jaar aanhoudt, bevestigt dat we met ons productengamma aan de behoeften van onze klanten voldoen", aldus de voorzitter van de Raad van Bestuur van STIHL. Tot de populaire producten behoren de STIHL iMOW robotmaaier, de STIHL GTA 26 accutuinschaar, benzine kettingzagen en ruimzagen voor hobbyisten, maar ook de nieuwe accuproducten voor professionals die in de eerste helft van 2021 gelanceerd worden. Zo zijn er de STIHL HLA 135 accu-heggenschaar en de STIHL FSA 135 accu-bosmaaier. Dr. zei Kandziora: "We zien dit jaar ook een sterke trend in de richting van snoerloze elektrische gereedschappen. We zijn blij te kunnen melden dat we een tweecijferige procentuele omzetgroei hebben geboekt voor producten met benzine- en elektrische aandrijvingen. Deze evolutie toont aan dat STIHL sterk blijft in het segment van de benzinemotoren, maar ook een steeds sterkere speler wordt op de markt van de draadloze machines."
De aanhoudend hoge vraag naar STIHL producten vormt echter ook een grote uitdaging: Het bedrijf heeft nog steeds te maken met verstoorde toeleveringsketens over de hele wereld en aanzienlijke knelpunten in de toelevering van grondstoffen en onderdelen. Dit heeft invloed op materialen zoals staal, kunststofgranulaat en elektronische componenten. "Door deze externe factoren konden we op sommige plaatsen helaas niet volledig aan de vraag naar STIHL machines voldoen. De wereldwijde productie draait momenteel op volle toeren om de tekorten op te vangen en onze klanten beter te kunnen bedienen," rapporteerde dr. Kandziora. "Alle medewerkers spelen een grote rol bij het aangaan van deze enorme uitdagingen - ze draaien extra diensten en tonen een enorme flexibiliteit en persoonlijke inzet. Op dit moment boeken we recordresultaten in productie, logistiek en verkoop. Het is enkel dankzij de enorme inzet van onze medewerkers dat onze succesvolle bedrijfsontwikkeling mogelijk is", aldus de voorzitter van de Raad van Bestuur van STIHL, die zijn waardering uitsprak voor de medewerkers van het familiebedrijf.
In de periode tot augustus 2021 overtrof de omzet van STIHL op de Duitse markt aanzienlijk het sterke niveau van vorig jaar. Deze positieve omzetontwikkeling is vooral te danken aan de aanhoudend sterke vraag naar producten voor huis en tuin, die wordt gestimuleerd door het cocooning-effect. Duitsland heeft echter ook te kampen met bevoorradingsproblemen die te wijten zijn aan de grote vraag naar producten, knelpunten bij de levering van grondstoffen en onderdelen, en een schaarse vrachtcapaciteit, waardoor dealers, partners en klanten soms moeten wachten op bestellingen van producten.
Op 9 juli 2021 werd het nieuwe magazijn voor afgewerkte producten in de verkoopzetel van STIHL in Dieburg geopend en officieel in gebruik genomen. Het investeringsvolume bedraagt ongeveer 26 miljoen euro. Deze nieuwe vestiging verhoogt de logistieke efficiëntie van het bedrijf en effent zo het pad voor toekomstige groei op de Duitse markt.
Het Duitse moederbedrijf, ANDREAS STIHL AG & Co. KG, boekte tussen januari en augustus 2021 een omzet van 1,03 miljard euro, een stijging van 15,9 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. "Dit zijn opmerkelijke groeicijfers, want ook binnen de STIHL groep hebben we door bevoorradingsproblemen grote moeite om voldoende grondstoffen, materialen en componenten te vinden voor onze productie in de fabrieken van de moedermaatschappij", verklaart Dr. Kandziora. De aanhoudend hoge vraag naar e-bikes ondersteunt ook de positieve bedrijfsontwikkeling. "In onze STIHL spuitgieterij voor magnesium in Weinsheim produceren we ook behuizingsonderdelen voor de aandrijving van e-bikes en leveren we die aan bedrijven uit de fietsindustrie. De ontwikkeling van de verkoop van e-bikes gaat nog steeds in stijgende lijn, zodat we voor de komende jaren een toename van het aantal bestellingen verwachten", aldus de voorzitter van de raad van bestuur van STIHL.
Deze groei is welkom en betekent ook dat het aantal medewerkers van de moedermaatschappij sinds eind december 2020 met 8 procent is gestegen tot 5.684 op de verslagdatum van 31 augustus 2021. Het totale personeelsbestand bestaat uit 4.009 medewerkers in Waiblingen, 416 in Fellbach, 257 in Ludwigsburg, 924 in Weinsheim en 78 in Wiechs am Randen. Er zijn nog eens 100 vacatures te vervullen bij het moederbedrijf, waarvan een groot deel in onderzoek en ontwikkeling. Dr. Bertram Kandziora: "De voortdurende trend naar draadloze producten en digitale technologieën, verbonden en slimme producten en online retail wordt ook steeds belangrijker voor ons. STIHL is volop in beweging en we bereiden ons voor op de toekomst. Een belangrijke bouwsteen hiervoor is de uitbreiding van onze capaciteiten voor toekomstgerichte technologieën in Waiblingen." Het bedrijf is met name op zoek naar specialisten op het gebied van batterijen, elektronica, digitalisering, softwareontwikkeling, robotica, het Internet of Things (IoT) en e-commerce.
STIHL moderniseert en breidt momenteel het hoofdkantoor in Waiblingen uit. Het vlaggenschip van het toekomstige gebouwencomplex is de in aanbouw zijnde STIHL Brand World. De opening is gepland voor begin 2023 en het zal de geschiedenis van het bedrijf en zijn producten laten zien op in totaal drie verdiepingen, terwijl het bezoekers ook een kennisplatform biedt over bossen en wouden. Norbert Pick, STIHL gedelegeerd bestuurder voor Marketing en Verkoop, stelde het nieuwe gebouw voor op de internationale mediadag tijdens een virtuele rondleiding en benadrukte: "Alle zones van onze nieuwe Brand World zullen onze klanten, fans en alle geïnteresseerden de mogelijkheid bieden om het merk STIHL op een informatieve en onderhoudende manier te beleven. Ik ben ervan overtuigd dat dit de loyaliteit aan het merk STIHL zal versterken."
Op de internationale mediadag presenteerde STIHL innovaties en nieuwe producten om het werken in en met de natuur voor professionals en huishoudelijke klanten te vergemakkelijken. Alleen al in het snoerloze segment introduceerde het bedrijf tien nieuwe producten.
Andere snoerloze highlights voor professionals zijn onder andere:
De volgende snoerloze consumentenproducten komen op de markt voor huishoudelijk gebruik:
STIHL onderstreept ook zijn positie als technologieleider in het segment kettingzagen op benzine. Het STIHL Hexa zaagsysteem is een wereldprimeur voor het bedrijf en bestaat uit de 3/8" Rapid Hexa zaagketting voor professionele zagen en de Hexa vijl, waarmee de ketting snel en precies geslepen kan worden. De zaagprestaties van de nieuwe ketting liggen tot 10 procent hoger dan die van een 3/8" Rapid Super. Daarnaast wordt het assortiment uitgebreid met de STIHL MS 162 instapmodel benzine-kettingzaag voor huishoudelijk gebruik, die zich onderscheidt door een eenvoudige bediening, gebruiksgemak en een aantrekkelijke prijs-prestatieverhouding.
STIHL presenteert ook nieuwe digitale oplossingen:
Het assortiment dat verkrijgbaar is in de STIHL Brand Shop wordt ook uitgebreid. De STIHL speelgoedzaag - een van de meest gekochte STIHL motorzagen - zal in 2022 in een nieuwe editie verschijnen. Met de look en feel van de innovatieve STIHL MS 500i benzinekettingzaag neemt hij op speelse wijze alle functies van de "volwassen" kettingzaag over, van de bewegende, vervangbare ketting en het LED-bedieningsdisplay tot het nieuwe zaagbladdesign. Met de kleding STIHL COLLECTION 2022 brengt de Brand Shop ook een ode aan de natuur en haar beleving.
Het wereldkampioenschap individueel op 2 oktober 2021 vormt de finale van het STIHL TIMBERSPORTS® seizoen. De beste houthakkers ter wereld komen samen in München om met bijlen en kettingzagen te strijden om de belangrijkste titel in de extreme sportserie. Naast de vier kampioenen van de overzeese landen Australië, Nieuw-Zeeland, Canada en de VS, zullen naar verwachting ook de acht beste nationale kampioenen van Europa deelnemen. "Helaas betekent de pandemie dat we het weer zonder toeschouwers moeten doen, om nog maar te zwijgen van de spectaculaire teamcompetitie. We hopen op een andere situatie in oktober 2022, voor het wereldkampioenschap in Göteborg, Zweden," zei dr. Kandziora.